english    deutch  

Stajnia Czempisz - Noclegi, Imprezy integracyjne, Agroturystyka Kalisz

Powrót na stronę główną STAJNIA CZEMPISZ Gospodarstwo agroturystyczneHodowla psówStadnina koni

gospodarstwo agroturystyczne stajnia czempisz


Ogier Corrado Son został wyhodowany w Niemczech i jest synem siwego holsztyńskiego Corrado I, który na korundu otrzymał najwyższe noty za skoki luzem, a na którym to startował Franke Sloothaak w konkursach klasy Grand Prix w skokach przez przeszkody. Sam Corrado I dał mnóstwo wspaniałego potomstwa oraz wiele uznanych ogierów w związku holsztyńskim (np. Clinton, Corofino I, Coriano), które to z kolei dawały uznane potomstwo.
Dziadek og Corrado Son - Cor de la Bryere imponował fantastyczną techniką skoków, perfekcyjną pracą przednich kończyn, wielką potęgą skoków i doskonałym temperamentem. Cor de la Bryere nigdy nie był użytkowany w sporcie jeździeckim. Po uzyskaniu licencji hodowlanej rozpoczął swa karierę stadną. Tworząc najbardziej ceniony ród hodowli koni sportowych nazywany linią "C".
Natomiast matka Datura posiada w swym rodowodzie takie sławy jak LADY KILLER oraz RAMIRO. Tym samym ich wspaniałe cechy oraz użytkowość zostały przekazane ogierowi Corrado Son.

Sam ogier charakteryzuje się ogromną siłą, dynamiką oraz potęgą skoku przy czym jego osobowość pozwala na współpracę z jeźdźcem. Ogier kryjąc w Polsce pozostawił wiele źrebiąt oraz koni które posiadają jego cechy, prawidłową budowę oraz predyspozycje skokowe i użytkowe. Przykładem może być klacz Baidarka od Biełka po Nuriev która w próbie dzielności klaczy zajęła 3 wysokie miejsce.
Stanówka : 1200 zł

Zobacz Corrado Son na filmie
Galeria zdjęć (6)


Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia Czempisz
Czempisz 35
62-874 Brzeziny
wielkopolska

tel. (062) 769 87 29, GSM 0 604 084 339
GSM 690930940
Witamy w Gospodarstwie Agroturystycznym
"STAJNIA CZEMPISZ". Zapewniamy Państwu
wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
Oferujemy pensjonat dla koni oraz naukę powożenia.
Organizujemy imprezy integracyjne.

  o o o o o o o